TLIET PLEJERS MALTIN JIKKOMPETU ĠEWWA L-INGILTERRA

Wednesday, October 4, 2017, 14:53

Matul l-aħħar ġimgħa, tliet plejers Maltin ikkompetew f’ erbgħa kompetizzjonijiet prestiġjużi ġewwa Bridlington, fl-Ingilterra. Norbert Attard, Albert Scerri w Paul Busuttil ma rnexxielhomx jaslu sal-fażijiet finali ta’ l-ebda kompetizzjoni, però din l-esperjenza swiethom ħafna ġid peress li numru ta’ plejers ta’ stoffa mondjali kienu qed jipparteċipaw fl-istess attivitajiet.

Ir-riżultati tal-plejers Maltin kienu hekk:

Winmau BDO British Classic

Norbert Attard – Last 1024 vs Edwin Torbjornsson-SWE 3-2 (W), Last 512 vs Rowdy Schoremans-NL 2-3 (L)

Albert Scerri – Last 512 vs John Green-ENG 3-0 (W), Last 256 vs Andrew Davies-ENG 2-3 (L)

Paul Busuttil – Last 1024 vs Will Powlay-ENG 3-0 (W), Last 512 vs Kevin Jones-ENG 0-3 (L)

Winmau BDO British Open

Norbert Attard – Last 1024 vs Brian Preece-ENG 3-2 (W), Last 512 vs 6th seed – Cameron Menzies-ENG 0-3 (L)

Albert Scerri – Last 1025 vs Jim McCutcheon-SCO 3-1 (W), Last 512 vs 25th seed – Daniel Day-ENG 3-0 (W), Last 256 vs Phil Hoggarth-ENG 0-3 (L)

Paul Busuttil – Last 1024 vs John Scott-ENG 1-3 (L)

Winmau World Masters

Norbert Attard - Last 256 vs František Mika-SLO 3-1 (W); Last 128 vs Alex-Morrison-SCO 1-3 (L).

Albert Scerri - Last 256 vs Steven Ritchie-SCO 3-0 (W); Last 128 vs Antonin Davidek-CZE 3-0 (W); Last 64 vs Keith Rooney-NIR 2-3 (L)

Lakeside World Pro Playoffs

Norbert Attard – Last 256 vs Marco Apollonio-ITA 0-2 (L).

Albert Scerri – Last 512 vs Mark Alexander-SCO 2-0 (W); Last 256 vs Krzysztof Kciuk (L)

IL-KAMPJONATI NAZZJONALI – LOGĦBIET TAL-EWWEL GIMGĦA

Itellaw il-poloz tal-kampjonati nazzjonali għal-istaġun 2017/18 fejn l-ewwel partiti li ser jintalbu fis-6 ta’ Ottubru ser jkun hekk:

L-ewwel diviżjoni: Gudja POs Bar A v Zejtun Beland Bullseye; Kalkara St Joseph v Birzebbugia Cox Sports Club A; Floriana Ajax A v Senglea M. Conquest A; Mosta Horseshoe Bar A v Hamrun Education Bar A.

It-tieni diviżjoni: Bugibba Sun City Bar A v St Venera Red Square; Cospicua Rangers v Floriana Ajax MCP B; Birzebbugia Cox Sports Club B v Gudja POs Bar B; Hamrun Education Bar B v Mosta Horseshoe Bar B.

It-tielet diviżjoni: Floriana Bocci Club v Mgarr The Hatch Sports Bar; Hamrun Bayern Munich v Zurrieq FC; Floriana Ajax Munchies C v St Paul’s Diamonds; Siggiewi St. Nicholas BC v St Paul’s BC; Sliema Tipico St. Gregory’s BC v Bugibba Sun City Ladies; Senglea M. Conquest B v Mqabba St. Mary BC.





Leave a comment