Riżultat komplut tal-voti tal-Isportivi Nazzjonali

Tuesday, February 26, 2019, 14:16

Issa li għaddiet is-serata finali tal-Għażliet Sportivi Nazzjonali SportMalta Awards, qed nippublikaw il-voti kollha hekk kif ingħataw fis-semifinali u fil-finali.

Fil-fażi tas-semifinali kienu l-ġurnalisti kollha membri fl-Għaqda Ġurnalisti Sport li kellhom id-dritt li jivvutaw fis-seba’ kategoriji li minnhom riedu jintgħażlu ħamsa għall-finali. Intefgħu total ta’ 48 vot fejn vot wieħed fil-kategorija taż-Żagħżugħa kien invalidu.

L-aktar ħamsa li ġabu voti f’kull kategorija għaddew għall-fażi tal-finali. Fil-kategorija tal-Isportiva għaddew sitta peress li dawk fil-5 u s-6 post kellhom voti ndaqs.

SPORTIV TAS-SENA

  1. GATT Rodney (Tiġrijiet taż-Żwiemel) 40
  2. GALEA Brian (Sparar) 38
  3. BEZZINA Isaac (Judo) 33
  4. CARUANA SCICLUNA Justin (Ten Pin Bowling) 28
  5. FARRUGIA STEFAN (Raffa) 28
  6. AQUILINA Charles (Table Football) 20
  7. FARRUGIA Juan (Indoor Rowing) 17
  8. MILLS Christ (Pool) 16
  9. SCHULTEIS Richard (Ibburdjar) 15
  10. CASTALDI Clayton (Chinese 8 Ball) 5

 

SPORTIVA TAS-SENA

  1. ZAMMIT STEVENS Yazmin (Weightlifting) 37
  2. PACE Hanna (Triathlon) 34
  3. WINGFIELD Charlotte (Atletika) 31
  4. XUEREB Sara (Ten Pin Bowling) 31
  5. BEZZINA Eleanor (Target Shooting) 24
  6. SULTANA Colette (Squash) 24
  7. FARRUGIA Joelle (Karate) 22
  8. CIANTAR Claire (Boxing) 14
  9. SCHEMBRI Diane (Kickboxing) 13
  10. GENOVESE Sacha (Table Tennis) 10

 

ŻAGĦŻUGĦ TAS-SENA

  1. MUSCAT Jake (Waterpolo) 41
  2. ELAIDA Jacob (Atletika) 34
  3. SULTANA Kijan (Squash) 29
  4. BALZAN Jurgen (Table Football) 25
  5. VASSALLO Saul (Ibburdjar) 25
  6. SPITERI Rudi (Għawm) 24
  7. GAUCI Nicky (Karting) 20
  8. GALEA PIROTTA Matthew (Ċikliżmu) 15
  9. MAGRO Matthew (Ten Pin Bowling) 15
  10. GATT Cayvon (Regatta) 12

 

ŻAGĦŻUGĦA TAS-SENA

  1. CURMI Francesca (Tennis) 42
  2. FALZON YOUNG Francesca (Għawm) 39
  3. XUEREB Sara (Ten Pin Bowling) 39
  4. BORG Ella (Ġinnastika) 35
  5. MANGION VASSALLO Shelby (Weightlifting) 21
  6. CUTAJAR Anthea (Table Tennis) 18
  7. SCICLUNA Carla (Atletika) 15
  8. ANTONELLI Thyis (Karate) 14
  9. COLLINS Shernise (Regatta) 8
  10. ELLUL Michaela (Badminton) 4

 

KOWĊ TAS-SENA

  1. IZZO Karl (Waterpolo) 39
  2. DAMIAN Neil (Rugby) 29
  3. MUSCAT Winston (Football) 28
  4. CARUANA Jesmond (Weightlifting) 27
  5. PACCARIE Andrea (Basketball) 25
  6. GIORDMAINA Jesmond (Lotta) 24
  7. BUGEJA Frans (Sparar) 23
  8. VOGELESANG Richard (Ten Pin Bowling) 23
  9. MERCIECA NOEL (Kickboxing) 12
  10. FLERI SOLER Jean Paul (Ibburdjar) 10

 

UFFIĊJAL TAS-SENA

  1. VASSALLO Bernard (Basketball) 40
  2. CALLEJA Anna (Special Olympics) 33
  3. AQUILINA Stephen (Sparar) 28
  4. DEGIORGIO Vincent (Pool) 27
  5. BUGEJA Frans (Billiards u Snooker) 24
  6. CARUANA CURRAN Joe (Waterpolo) 23
  7. ZAMMIT John (Ċikliżmu) 22
  8. PARIS Stephen (Regatta) 15
  9. SPITERI Chris (Badminton) 15
  10. ENGLAND William (Motorsport) 13

 

TIM TAS-SENA

  1. BASKETBALL Tim Nazzjonali Rġiel 43
  2. WATERPOLO Tim Nazzjonali Rġiel 37
  3. RUGBY Tim Nazzjonali Rġiel 34
  4. FOOTBALL Tim Nazzjonali Rġiel u/19 24
  5. LAWN BOWLS Tim Nazzjonali Nisa Logħob tal-Commonwealth 23
  6. REGATTA Klabb Regatta Bormla 21
  7. EIGHTBALL Tim Doubles Clint Azzopardi/Lydon Debono 16
  8. POOL Tim Nazzjonali Rġiel u/23 16
  9. TEN PIN BOWLING Tim Nazzjonali Mixed 15
  10. WEIGHTLIFTING Tim Nazzjonali Mixed 11

 

Hawn taħt issibu wkoll ir-riżultat tal-votazzjoni tal-finali li saret mill-ġurija li kienet qed tirrapreżenta lid-djar tal-midja ewlenien.

SPORTIV TAS-SENA

  1. BRIAN GALEA (Sparar) 101
  2. ISAAC BEZZINA (Judo) 61
  3. RODNEY GATT (Tiġrijiet taż-Żwiemel) 49
  4. STEFAN FARRUGIA (Raffa) 42
  5. JUSTIN CARUANA SCICLUNA (Ten Pin Bowling) 27

 

SPORTIVA TAS-SENA

  1. ELEANOR BEZZINA (Target Shooting) 79
  2. SARA XUEREB (Ten Pin Bowling) 74
  3. YAZMIN ZAMMIT STEVENS (Weightlifting) 49
  4. HANNAH PACE (Triathlon) 45
  5. CHARLOTTE WINGFIELD (Atletika) 22
  6. COLETTE SULTANA (Squash) 11

 

ŻAGĦŻUGĦ TAS-SENA

  1. KIJAN SULTANA (Squash)             92
  2. SAUL VASSALLO (Ibburdjar) 82
  3. JAKE MUSCAT (Waterpolo) 60
  4. JURGEN BALZAN (Table Football) 26
  5. JACOB ELAIDA (Atletika) 20

 

ŻAGĦŻUGĦA TAS-SENA

  1. SARA XUEREB (Ten Pin Bowling) 96
  2. FRANCESCA CURMI (Tennis) 82
  3. FRANCESCA FALZON YOUNG (Għawm) 43
  4. ELLA BORG (Ġinnastika) 40
  5. SHELBY MANGION VASSALLO (Weightlifting) 19

 

KOWĊ TAS-SENA

  1. KARL IZZO (Waterpolo) 98
  2. ANDREA PACCARIE (Basketball) 74
  3. WINSTON MUSCAT (Football) 51
  4. DAMIEN NEILL (Rugby) 34
  5. JESMOND CARUANA (Weightlifting) 23

 

UFFIĊJAL TAS-SENA

  1. ANNA CALLEJA (Special Olympics) 83
  2. STEPHEN AQUILINA (Sparar) 68
  3. BERNARD VASSALLO (Basketball) 49
  4. VINCENT DEGIORGIO (Pool) 45
  5. FRANS BUGEJA (Billiards u Snooker) 35

 

TIM TAS-SENA

  1. TIM NAZZJONALI RĠIEL BASKETBALL 106
  2. TIM NAZZJONALI RĠIEL WATERPOLO 57
  3. TIN NAZZJONALI NISA LAWN BOWLS 44
  4. TIM NAZZJONALI RĠIEL U/19 FOOTBALL 40
  5. TIM NAZZJONALI RĠIEL RUGBY 33




Leave a comment