Pool – Prezentazzjoni ta’ l-Unuri

Tuesday, July 22, 2014, 7:44

Il-Malta Pool Association ghalqet is-sitta u ghoxrin stagun taghha bil-prezentazzjoni ta’ l-unuri kollha mirbuha matul l-istagun.  F’ dan l-istagun l-assocjazzjoni kellha mhux anqas minn 50 tim jiehu sehem fil-kampjonati taghha kif ukoll 500 player attivi fil-kompetizzjonijiet matul l-istagun.

 

Hamrun Liberty iddominaw billi rebhu l-kampjonat Premier Logografix, Maltasightseeing Team Knockout, Delicata Easter Cup Tournament kif ukoll is-Super Cup. The Venue Bar Zurrieq rebhu l-kampjonati ta’ l-Ewwel Divizjoni filwaqt Ian’s Sports Club kisbu r-rebh tat-Tieni Divizjoni.  Qormi Football Ground irritornaw fi hdan l-ghaqda u rebhu l-kampjonati tat-Tielet Divizjoni.  Il-kompetizzjoni knockout riservata ghat-timijiet tat-Tieni u Tielet Divizjoni giet mirbuha minn Espadon Bar.

 

Fil-kampjonati individwali Clayton Attard kiseb it-titlu nazzjonali filwaqt li Scott Muscat, Troy Zammit u Alfred Attard rebhu l-kategoriji Under 18’s, Under 21 u Over 50’s rispetivament.

 

Matul is-serata gew premjati bosta players ohra li rebhu ranking tournaments matul l-istagun.

 

Ir-rebbieha kollha ta’ l-istagun kienu segwenti:

 

PREMIER LEAGUE

 

Winners                               Hamrun Liberty A

Runners-Up                       Top Gun Bar A

Third Place                          Domus Kids A

 

FIRST DIVISION

 

Winners                               The Venue Bar A

Runners-Up                       Top Gun Bar B

Third Place                          Senglea Bocci Club B

 

SECOND DIVISION

 

Winners                               Ian’s Sports Club A

Runners-Up                       St. George’s B.C A

Third Place                          Hamrun Liberty B

 

THIRD DIVISION

 

Winners                               Qormi Football Ground

Runners-Up                       Espadon Bar

Third Place                          St. George’s FC

 

TEAM KNOCKOUT PREMIER / DIVISION 1

 

Winners                               Hamrun Liberty A

Runners-Up                       Domus Kids A

Semi finalists                      Ta’ Caccu Social Club

Jojo’s Bar A

TEAM KNOCKOUT DIVISION 2 / 3

 

Winners                               Espadon Bar

Runners-Up                       St. George’s BC A

Semi finalists                      Ian’s Sports Club A

Hamrun Liberty B

 

CHRISTMAS CUP 2013

 

Winners                               Hamrun Liberty A

Runners-Up                       Domus Kids A

Semi-finalists                     The Venue Bar A

Top Gun Bar B

 

SUPER CUP

 

Winners                               Hamrun Liberty A

 

MENS RANKING TOURNAMENT NO. 1

 

Winners                               Clayton Attard (Top Gun Bar)

Runner-Up                         Anton Cuschieri (Hamrun Liberty)

Semi-finalists                     Johan Attard (Cospicua Rangers)

Miguel Falzon (Top Gun Bar)

 

MENS RANKING TOURNAMENT NO. 2

 

Winner                                 Kevin Mercieca (Hamrun Liberty)

Runner-Up                         Mario Cutajar (Domus Kids)

Semi- finalists                    Malcolm Azzopardi (Top Gun Bar)

Antione Aquilina (Domus Kids)

 

MENS RANKING TOURNAMENT NO. 3

 

Winner                                 Mario Vassallo (Domus Kids)

Runner-Up                         Christ Tabone (Jojo’s Bar)

Semi – finalists                  Anton Cuschieri (Hamrun Liberty)

Ray Caruana (Hamrun Liberty)

 

MENS RANKING TOURNAMENT NO. 4

 

Winner                                 Johan Attard (Cospicua Rangers)

Runner-Up                         Miguel Falzon (Top Gun Bar)

Semi – finalists                  Christ Tabone (Jojo’s Bar)

Wayne Bonnici (Domus Kids)

 

MENS EURO QUALIFIER TOURNAMENT

 

Winner                                 Stephen Mangion (Domus Kids)

Runner-Up                         Malcolm Azzopardi (Top Gun Bar)

Semi – finalists                  Yurrick Scicluna (Cocks Sports Bar)

Joseph Casha (Top Gun Bar)

 

 

MENS WORLD QUALIFIER TOURNAMENT 1

 

Winner                                 Kevin Mercieca (Hamrun Liberty)

Runner-Up                         Miguel Falzon (Top Gun Bar)

Semi – finalists                  Christ Mills (Domus Kids)

Stephen Mangion (Domus Kids)

 

 

MENS WORLD QUALIFIER TOURNAMENT 2

 

Winner                                 Tony Muscat (Tarxien Bocci Club)

Runner-Up                         Josef Gafa (Ta’ Caccu Social Club)

Semi – finalists                  Brian Grech (Domus Kids)

Jason Agius (Hamrun Liberty)

 

MENS SINGLES CHAMPIONSHIPS

 

Winner                                 Clayton Attard (Top Gun Bar)

Runner-Up                         Mario Cutajar (Domus Kids)

Semi- finalists                    Claudio Cassar (Hamrun Liberty)

Ryan Pisani (Cospicua Rangers)

 

U/18 INDIVIDUAL RANKING TOURNAMENT NO. 1

 

Winner                                 Ryan Pisani (Cospicua Rangers)

Runner-Up                         Scott Muscat (Jojo’s Bar)

Third Place                          Ryan Falzon (Top Gun Bar)

 

U/18 INDIVIDUAL RANKING TOURNAMENT NO. 2

 

Winner                                 Scott Muscat (Jojo’s Bar)

Runner-Up                         Ryan Falzon (Top Gun Bar)

Semi- finalists                    Dejan Grech (Senglea Bocci Club)

Ryan Pisani (Cospicua Rangers)

 

U/18 INDIVIDUAL RANKING TOURNAMENT NO. 3

 

Winner                                 Scott Muscat (Jojo’s Bar)

Runner-Up                         Dejan Grech (Senglea Bocci Club)

Semi- finalists                    Christ Zaffarese (Cospicua Rangers)

Adam Portelli (Hamrun Liberty)

 

U/18 INDIVIDUAL RANKING TOURNAMENT NO. 4

 

Winner                                 Ryan Falzon (Top Gun Bar)

Runner-Up                         Scott Muscat (Jojo’s Bar)

Semi- finalists                    Dejan Grech (Senglea Bocci Club)

Ryan Pisani (Cospicua Rangers)

 

U/21 INDIVIDUAL RANKING TOURNAMENT NO. 1

 

Winner                                 Troy Zammit (Ian’s Sports Club)

Runner-Up                         Dylan Attard (Pandora Bar)

Third Place                          Dylan Cassar (Hamrun Liberty)

 

U/21 INDIVIDUAL RANKING TOURNAMENT NO. 2

 

Winner                                 Dylan Cassar (Hamrun Liberty)

Runner-Up                         Andre Cassar (Espadon Bar)

Semi- finalists                    Lothar Mallia (Senglea Bocci Club)

Troy Zammit (Ian’s Sports Club)

 

U/21 INDIVIDUAL RANKING TOURNAMENT NO. 3

 

Winner                                 Clint Zammit (St. George BC)

Runner-Up                         Troy Zammit (Ian’s Sports Club)

Semi- finalists                    Ryan Abela (Pandora Bar)

Kurt Carabott (Trust Pub)

 

U/21 INDIVIDUAL RANKING TOURNAMENT NO. 4

 

Winner                                 Dylan Cassar (Hamrun Liberty)

Runner-Up                         Troy Zammit (Ian’s Sports Club)

Semi- finalists                    Adam Portelli (Hamrun Liberty)

Andre Cassar (Espadon Bar)

 

O/50 INDIVIDUAL RANKING TOURNAMENT NO. 1

 

Winner                                 Marcel Micallef (Top Gun Bar)

Runner-Up                         Tonio Mifsud (Top Gun Bar)

Semi- finalists                    Alfred Attard (Top Gun Bar)

Joseph Aquilina (Cocks Sports Bar)

 

 

O/50 INDIVIDUAL RANKING TOURNAMENT NO. 2

 

Winners                               Tonio Mifsud (Top Gun Bar)

Runner-Up                         Marcel Micallef (Top Gun Bar)

Semi- finalists                    Alfred Attard (Top Gun Bar)

Joseph Aquilina (Cocks Sports Bar)

 

O/50 INDIVIDUAL RANKING TOURNAMENT NO. 3

 

Winner                                 Alfred Attard (Top Gun Bar)

Runner-Up                         Marcel Micallef (Top Gun Bar)

Semi- finalists                    Tonio Mifsud (Top Gun Bar)

Joseph Gatt (Top Gun Bar)

 

 

O/50 INDIVIDUAL RANKING TOURNAMENT NO. 4

 

Winner                                 Joseph Aquilina (Cocks Sports Bar)

Runner-Up                         Alfred Attard (Top Gun Bar)

Semi- finalists                    John Lombardo (Cocks Sports Bar)

Charles Scorfna (Pandora Bar)

 





Leave a comment