Jitħabbru s-semifinalisti tal-Isportivi Nazzjonali 2018

Saturday, January 26, 2019, 16:44

Il-Kumitat Eżekuttiv tal-Għaqda Ġurnalisti Sports jifraħ lill-atleti kollha u lill-uffiċjali li rnexxielhom jaslu sal-fażi tas-semifinali tal-iSportMalta Awards Għażliet Sportivi Nazzjonali li se jkunu qed jippremjaw lill-individwi fuq il-kisbiet tagħhom matul is-sena 2018.

L-għaxar semifinalisti tas-seba’ kategorji tradizzjonali tal-Isportivi Nazzjonali ġew magħżula waqt l-aħħar laqgħa tal-Kumitat Eżekuttiv hekk kif kien għalaq iż-żmien stipulat li l-Assoċjazzjonijiet u l-Federazzjonijiet setgħu jitfgħu n-nominazzjonijiet tagħhom.

SPORTIV TAS-SENA 

AQUILINA Charles – Table Football

BEZZINA Isaac – Judo

CARUANA SCICLUNA Justin – Ten Pin Bowling

CASTALDI Clayton – Chinese 8 Ball

FARRUGIA Juan – Indoor Rowing

FARRUGIA Stefan – Raffa

GALEA Brian – Sparar Trap

GATT Rodney – Tiġrijiet taż-Żwiemel

MILLS Christ – Pool

SCHULTEIS Richard – Ibburdjar

 

SPORTIVA TAS-SENA 

BEZZINA Eleanor – Air Pistol

CIANTAR Claire – Boxing

FARRUGIA Joelle – Karate

GENOVESE Sacha – Table Tennis

PACE Hannah – Triathlon

SCHEMBRI Diane – Kickboxing

SULTANA Colette – Squash

WINGFIELD Charlotte – Atletika

XUEREB SARA – Ten Pin Bowling

ZAMMIT STEVENS YAZMIN – Weightlifting

 

UFFIĊJAL TAS-SENA

AQUILINA Stephen – Malta Shooting Sport Federation

BUGEJA Frans – Malta Billiards & Snooker Association  

CALLEJA Anna – Special Olympics

CARUANA CURRAN Joe – Aquatic Sports Assocition

DEGIORGIO Vincent – Malta Pool Association

ENGLAND William – Malta Motorsport Federation

PARIS Stephen – Għaqda Regatta Nazzjonali u Qdif Ieħor

SPITERI Chris – Badminton Malta

VASSALLO Bernard – Malta Basketball Association

ZAMMIT John – Malta Cycling Federation

 

KOWĊ TAS-SENA 

BUGEJA Frans – Sparar

CARUANA Jesmond – Weightlifting

FLERI SOLER Jean Paul – Ibburdjar

GIORDMAINA Jesmond – Lotta

IZZO Karl – Waterpolo

MERCIECA Noel – Kickboxing

MUSCAT Winston – Football

NEIL Damian – Rugby

PACCARIE Andrea – Basketball

VOGELESANG Richard – Ten Pin Bowling

ŻAGĦŻUGĦ TAS-SENA  

BALZAN Jurgen – Table Football

ELAIDA Jacob – Atletika

GALEA PIROTTA Matthew – Ċikliżmu

GATT Cayvon – Qdief Regatta

GAUCI Nicky – Karting

MAGRO Matthew – Ten Pin Bowling

MUSCAT Jake – Waterpolo

SPITERI Rudi – Għawm

SULTANA Kijan – Squash

VASSALLO Saul – Ibburdjar

 

ŻAGĦŻUGĦA TAS-SENA 

ANTONELLI Thyis – Karate

BORG Ella – Ġinnastika

COLLINS Shernise – Qdief Regatta

CURMI Francesca – Tennis

CUTAJAR Anthea – Table Tennis

ELLUL Michaela – Badminton

FALZON YOUNG Francesca – Għawm

MANGION VASSALLO Shelby – Weightlifting

SCICLUNA Carla – Atletika

XUEREB Sara – Ten Pin Bowling

 

TIM TAS-SENA 

Team Nazzjonali U23 Pool

Team Nazzjonali Mixed Weightlifting

Team Nazzjonali Irġiel U19 Football

Team Nazzjonai Mixed Ten Pin Bowling

Team Nazzjonali Irġiel Basketball

Eightball Doubles Clint Azzopardi u Lydan Debono

Team Nazzjonali Irġiel Rugby

Bormla Regatta Club

Team Nazzjonali Irġiel Waterpolo 

Team Nazzjonali Lawn Bowls

Minn dawn l-għaxar semifinalisti, issa l-membri tal-Għaqda Ġurnalisti Sports se jkunu qed jivvutaw għall-aħjar ħames preferenzi tagħhom biex jaslu għall-ħames finalisti li se jagħmluha għas-serata finali tas-Sibt 23 ta’ Frar 2019.

Il-Kumitat Eżekuttiv jagħmilha ċara li l-ebda uffiċjal, atleta jew ġenitur m’għandu javviċina l-ġurnalisti sabiex jinfluenza fl-għażla tal-vot. F’Każ li l-eżekuttiv jaslulu rapporti simili ssir l-investigazzjoni neċessarja u jekk l-individwu jinstab ħati, hu jew l-atleta li jirrapreżenta jkun skwalifikat.

Il-Finalisti se jkunu mħabbra nhar is-Sibt 16 ta’ Frar.





Leave a comment