It-team Nazzjonali jikkompeti fit-Turkija

Thursday, June 13, 2013, 14:20

Dan l-ahhar it-tean Nazzjonali ikkompeta fl-erbatax il-edizzjoni tat-tazza tal-Mediterran li saret gewwa Ankara, Turkija bejn il-15 u t-18 ta’ Mejju.
It-tim kien kompost min Gordon Stanmore, Norbert Attard, Albert Scerri u Mario Aquilina immexxija min Tony Demanuele u Joe Borg bhala managers.
Il-kategoriji ta’ loghob kienu league tat-teams, pari u individwali.
Kellna bidu hazin hafna fil-loghob tat-timijiet. Fl-ewwel zewg loghobiet taghna kontra it-Turkija u l-Italja tliefna bi skor kbir ta’ 9-1 u 9-2 rispettivament. L-ahhar loghba tal-grupp kienet kontra Grecja u hrigna rebbieha 9-6 biex spiccajna fit-tielet post fil-grupp.
Il-jumejn ta’ wara irkuprajna hafna fil-loghob fejn Gordon Stanmore u Norbert Attard rebhu l-finali tal-pari 4-2 kontra l-Francizi Thibault Tricole u Renaud Lescure. Norbert Attard wasal sal finali tal-individwali fejn tilef 3-4 kontra Emre Toros tat-Turkija u Albert Scerri wasal sal-kwarti tal-finali fejn tilef kontra l-istess Toros 3-4.
Fl-individwali r-rizultati l-ohra kienu dawn:
Mario Aquilina (Malta) 0-4 Emre Toros (Turkija)
Gordon Stanmore (Malta) 3-4 Stavros Manasis (Grecja)
Albert Scerri (Malta) 4-1 Arman Ugur (Turkija)
Albert Scerri (Malta) 4-2 Thibault Tricole (Franza)
Albert Scerri (Malta) 4-2 Eser Tekin (Turkija)
Norbert Attard (Malta) 4-2 Yoann Belchun (Franza)
Norbert Attard (Malta) 4-3 Kostas Pantelidis (Grecja)
Norbert Attard (Malta) 4-3 Engin Kayaoglu (Turkija)
Norbert Attard (Malta) 4-3 Muharrem Kemaoglu (Turkija)

Koppji
Albert Scerri/Mario Aquilina(Malta) vs Gingi/Kemaoglu (Turkija) 3-4
Gordon Stanmore/Norbert Attard (Malta) vs Federico/Ramos (Gibilta) 4-3
Gordon Stanmore/Norbert Attard (Malta) vs Kayaoglu/Tekin (Turkija) 4-1
Gordon Stanmore/Norbert Attard (Malta) vs Pantelidis/Labropoulos (Grecja) 4-2

Rebbieha tal-kompetizzjonijiet lokali ghal l-istagun 2012/13:
8-a-side League
DIVISION 1 DIVISION 2 DIVISION 3
REBBIEHA Pawla Wolves Beland Band Club Floriana Ajax Munchies Bar
RUNNERS UP JS Dimech Floriana Ajax Manchester Conquest Cospicua Dynamoes
HIGHEST FINISH Godfrey Abela (170) Stephen Micallef (143) Omar Aquilina (124)

RELEGATI Juventutis Domus Bormla Bocci Club

St Joseph Band Club Xuereb Installations
4-a-side
REBBIEHA Marsa St Michael
RUNNER UP Zabbar KSI Malta A
SEMI FINALISTI Pawla Wolves B & P.O.’s Puwpa
HIGHEST FINISH John Dunn (158)

5-a-side KO
REBBIEHA Floriana Ajax JS Dimech
RUNNERS UP Pawla Wolves
SEMI FINALISTI Zabbar Southcliff & Marsa St Michael
HIGHEST FINISH Neville Grech (106)

MALTA SINGLES CHAMPION

REBBIEH Gordon Stanmore

TEAM NAZZJONALI
Gordon Stanmore, Norbert Attard, Albert Scerri, Mario Aquilina

SUPER CUP
REBBIEH Norbert Attard
RUNNER UP Stephen Grima
SEMI FINALISTI Chris Cohen u Vince Busuttil
JOINT FIFTH John Ciantar, Gordon Stanmore, George Mizzi u Jurgen Micallef

DOUBLES
REBBIEHA Gordon Stanmore/John Ciantar
RUNNERS UP Paul Sammut/Stephen Galea
SEMI FINALISTI Paul Aquilina/Owlyn Abela
Noel Ebejer/Bernard Desira
PLAYER TAS-SENA
DIVISION 1 DIVISION 2 DIVISION 3
WINNER Norbert Attard Kevin Spiteri Carmel Attard

OVERALL PLAYER TAS-SENA
WINNER Norbert Attard





Leave a comment