- Sport In Malta - http://www.sportinmalta.com -

Għażliet Sportivi Nazzjonali ħabbar il-lista ufficjali tas-semi finalisti fil-kategoriji kollha

Posted By Sportinmalta On January 2, 2015 @ 1:47 pm In Boxing,Featured,Other | No Comments

Il-Bord tal-Għażla fi ħdan il-Kumitat Organizattiv tal-Edizzjoni 2014 ta’ Sport Malta Awards – Għażliet Sportivi Nazzjonali ħabbar il-lista ufficjali tas-semi finalisti fil-kategoriji kollha .

 

Din l-għażla hija t-tieni fażi fil-process fejn bejn it-2 ta’ Jannar u d-9 ta’ Jannar 2015, ġurnalisti membri tal-Għaqda Ġurnalisti Sports jagħtu l-vot tagħhom sabiex jintgħażlu ħames finalisti f’kull kategorija.

 

Ir-rebbieħ f’kull kategorija jkun magħruf waqt votazzjoni live li għandha ssir waqt is-Serata ta’ Premjazzjoni fil-31 ta’ Jannar 2015.

 

B’kollox, sabiex jintgħażlu s-semi finalisti, il-Bord tal-Għażla wettaq process ta’skrutinju minn fost in-nominazzjonijiet li waslu għand il-Kumitat Organizattiv minn fost 32 assoċjazzjoni jew għaqda nazzjonali tal-isport flimkien ma’ oħrajn illi l-istess Bord deherlu li għar-riżultati miksuba fl-2014 kien jixirqilhom konsiderazzjoni u post fis-semi finali.

 

Is-semi finalisti kollha f’kull kategorija huma dawn :

 

Sportiv tas-Sena :

 

Baldacchino Noel  – Tiġrijiet taż-Żwiemel

Buttigieg Shawn – ASMK

Cassar Claudio – Eight Ball Pool

Dingli Gianluca – Motor Sport

Galea David  – Lotta

Martin Steve – Boxing

Mizzi Clayton – Motor Sport

Moore Kevin – Atletika

Vella Adam – Lotta

Xuereb Nathan Lee – Sparar

Zahra Daniel  – Kick Boxing

 

Sportiva tas-Sena :

 

Abela Sue – Ten pin Bowling

Aquilina Marie Claire – Ċikliżmu

Attard Joanna – Ten pin Bowling

Bezzina Eleonor – Sparar

Bonello Spiteri Danika – Triathlon

Camilleri Rebecca– Atletika

Grech  Emma – Karate

Pace Hannah – Triathlon

 

Uffi1jal tas-Sena :

 

Camilleri Terry – Snooker

Caruana Jesmond – Weightlifting

Cassar Joe – Football

Dalli Cyprian – Triathlon

Degiorgio Vincent  – Pool

Grima Alan  – Handball

Portelli Saviour – Sparar

Sultana  Paul – Basketball

Zammit John – Ċikliżmu / BMX

Zammit Pavia Joseph  – Table Football

 

Kowċ  tas-Sena :

 

Bugeja Jimmy  – Sparar

Caruana Michael  – Cricket

Farrugia Sandro – Basketball

Fleri Soler Jean Paul  - Ibburdjar

Galea Dermot  – Triathlon

Ghedin Pietro – Football

Giordimaina Jesmond  – Weightlifting

Harada Saho – Għawm Sinkronizzat

Izzo Karl  – Waterpolo

Neil Damien – Rugby

 

Żagħżugħ tas-Sena :

 

Azzopardi Spiteri Gianluca – Sparar – indoor

Borg Angelo – Table Football

Galea Luke – Karate

Giordimaina Gary – Lotta

Magro Matthew – Ten pin Bowling

Mifsud  Kieran – Weightlifting

Muscat Scott – Pool

Xuereb Nathan Lee – Sparar

 

 

Żagħżugħa tas-Sena :

 

Azzopardi Claire– Ġinnastika

Buttigieig Suzanne – Ġinnastika

Dalli Peppijna – Ġinnastika

Grillo Sana  - Ġinnastika

Richard Janet – Atletika

Xuereb Sara  – Ten pin Bowling

 

Tim tas-Sena :

 

Basketball : Tim Nazzjonali Rġiel

Bodybuilding IFBB : Ralph Decelis & Blanche Coppola

Football : Tim Nazzjonali Rġiel

Ibburdjar : Artie Crew – Rolex Middle Sea Race

Motorsport : Ta’ Kalanċ Racing Team

Pool : Tim Nazzjonali Over 50

Powerboats : Team Chaudron

Rugby : Tim Nazzjonali Rġiel

Snooker : Tim tal-irġiel : Alex Borg u Duncan Bezzina

Waterpolo : Tim Nazzjonali Rġiel


Article printed from Sport In Malta: http://www.sportinmalta.com

URL to article: http://www.sportinmalta.com/ghazliet-sportivi-nazzjonali-habbar-il-lista-ufficjali-tas-semi-finalisti-fil-kategoriji-kollha/

Copyright © 2010 Sport In Malta. All rights reserved.