Paul Pace wins SM 2 Class

Tuesday, October 26, 2010, 11:38
Event No: 4    9-10 th OCTOBER 2010 Night Event Drag Race Results
Class Winners & Runners Up
           
           
SS 2 Class Winner 1st Place 94.Frankie Ellul 11.26sec  
    2nd Place 70.Chris Borg     
           
SM 2 Class Winner 1st Place 23.Paul Pace 11.56sec  
           
SM 3 Class Winner 1st Place 23.Paul Pace 11.49sec  
           
SM 4 Class Winner 1st Place 166.Christ Polidano 9.44sec  
    2nd Place 207.Miguel Montebello    
           
PS 4 Class Winner 1st Place 166.Chris Polidano 9.37sec  
           
           
CA 2 Class Winner 1st Place 46.Paul Ciantar 10.38sec  
           
CA 3 Class Winner 1st Place 46.Paul Ciantar 10.41sec  
    2nd Place 163.Justin Muscat    
           
CA 6 Class Winner 1st Place 23.Paul Pace 10.66sec  
           
OP 1 Class Winner 1st Place  63.John Montebello 9.10sec  
           
OP 2 Class Winner 1st Place  63.John Montebello 14.66sec  
           
OP 6 Class Winner 1st Place  93.Alan Desira 7.16sec  
           
           
D 6 Class Winner 1st Place  93.Dennis Desira 7.05sec  
    2nd Place 223.Manty Bugeja    
           
Cars H/Capp Class 1 Winner 1st Place 292.Albert Cassar 14.51sec  
    2nd Place 414.Justin Bugeja    
    3rd Place 110.Joe Muscat     
           
Cars H/Capp Class 2 Winner 1st Place 22.Ronnie Busutill 12.36sec  
    2nd Place 109.Paul Galea    
           
Cars H/Capp Class 3 Winner 1st Place 88.Lawrence Mifsud 10.89sec  
    2nd Place 297.Graham Calleja    
           
M/Cycle Open Class Winner 1st Place  103.Simon Giordimaina 8.06sec  
    2nd Place 326.Horace Gerada    
           
M/Cycle SS 1 Class Winner 1st Place  103.Simon Giordimaina 8.03sec  
           
           
           
Motorcycle Bracket Racing Results
           
9.00 to 9.499 Winner 1st Place 125.Mario Attard 9.18sec  
    2nd Place 472.Briegel Micallef    
    3rd Place 167.Carmelo Ciantar    
           
           
           
Bracket Racing Results
           
13.500 to 13.999 Winner 1st Place 287.Brian Scibberas 13.65sec  
    2nd Place 292.Albert Cassar    
           
13.000 to 13.499 Winner 1st Place 355.Charlo Falzon 13.71sec  
    2nd Place 150.Jonathan Baldachino    
    3rd Place 20.Mario Mifsud    
           
12.500 to 12.999 Winner 1st Place 109.Paul Galea 12.97sec  
           
12.000 to 12.499 Winner 1st Place 22.Ronnie Busutill 12.25sec  
    2nd Place 241.Leo Abela    
           
11.500 to 11.999 Winner 1st Place 104.Martin Scerri 11.62sec  
    2nd Place 33.Mark Farrugia    
    3rd Place 503.Joseph Spagnol    
           
11.000 to 11.499 Winner 1st Place 23.Paul Pace 11.11sec  
    2nd Place 94.Frankie Ellul    
           
10.000 to 10.499 Winner 1st Place 316.Anton Baldachino 10.39  
           
           
9.500 to 9.999 Winner 1st Place 200.Charles Camilleri 10.83sec  
           
9.000 to 9.499 Winner 1st Place 306.Stephen Caruana 9.22sec  
           

 

Photo www.maltadragracing.com

Photo www.maltadragracing.com





Leave a comment