Fl-okkazjoni tal-50 anniversarju mit-twaqqif taghha, Il-Federazzjoni Maltija tal-Bodybuilding u Fitness

Tuesday, May 5, 2015, 16:18
FMB organizzat 2 events. Minbarra il-Kampjonati Nazzjonali organizzat ukoll L-international Grand Prix wara 

permess mill-IFBB li hija l-ikbar ghaqda tal-bodybuilding u fitness fid-dinja u li taghhha l-MFBBF hija 

membru.


I-sibt 18 ta’ April quddiem folla ta madwar 900 ruh, 60 kompetitur taw spettaklu f’diversi kategoriji li 

kienu il-Bodybuilding, Classic Bodybuilding, Physique, Bikini Fitness u Body Fitness.


Luke Debono iddomina fil-Bodybuilding u fl-eta’ ta 22 sena rebah din il-kategorija b’certa facilita’.


Daniel Umanah li kkompetaghall-ewwel darba rebah il-kategorija tal-Physique filwaqt li Bader Melody Almiloudi

rebah dik tal-Classic Bodybuilding.


Derya Satariano u Angele Caruana rebhu il-kategoriji femminili tal-Bikini Fitness u Body Fitness.


Ir-rizultati finali kienu dawn:

Men’s Physique – 1st place Daniel Umanah, 2nd placed Andrew Farrugia, 3rd place Matthew Caruana.

Men’s Classic Bodybuilding – 1st place Bader Melody Almiloudi, 2nd place Clint Magro, 3rd place Ruben Calleja.

Men’s Bodybuilding – 1st place Luke Debono, 2nd place John Debono, 3rd place Stephen Borg

Women’s Bikini fitness – 1st place Derya Satariano, 2nd place Hannah Tabone Grech, 3rd place Joanne Lewis.

Women’s Bodyfitness – 1st place Angele Claire Caruana, 2nd place Roberta Borg, 3rd place Stacy Candlish.


L-ghada il-Hadd 19 t’ April fl-International Grand Prix Luke Debono, Daniel Umanah u Derya Satariano 

irrepetew is-successi taghhom filwaqt li spikkaw atleti barranin bhal Margita Zamolova, Cristina Romana, 

Elizabeth u Karol Stuglik u Keyvan Nabi.


Ir-rizultati finali kienu dawn:


Men’s Physique – 1st place Daniel Umanah, 2nd place Andrew Farrugia, 3rd place Konrad Fenech. 


Men’s Classic Bodybuilding – 1st place Keyvan Nabi (Norvegja), 2nd place Bader Melody (Malta), 3rd place Jan 

Tousek(Repubblika Ceka) 


Men’s Bodybuilding – 1st place Luke Debono (Malta), 2nd place Karol Stuglik (Irlanda), 3rd place John Debono(Malta)


Women’s Bikini Fitness – 1st place Derya Satariano, 2nd place Hannah Tabone Grech, 3rd place Joanne Lewis. 


Bodyfitness – 1st place Margita Zamolova (Repubblika Ceka), 2nd Cristina Romano (Italia), 3rd place Elizabeth 

Stuglik (Irlanda)


Il-5 rebbieha overall tal-Kampjonati Nazzjonali se jirraprezentaw lil Malta fil-Kampjonati Ewropej tal-IFBB li se 

jsiru fi Spanja bejn it-13 u it-18 ta Mejju.




Leave a comment